CDEP145NP-0R6MC-170
Mfr.Part #
CDEP145NP-0R6MC-170
Description
FIXED IND 680NH 23A 1.7 MOHM SMD
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Case/Size Code :
Lead Free :
Lead Free
Depth :
14.9mm
Current Rating :
23A
Test Frequency :
100kHz
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Reference Standard :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Height :
6mm
Packing Method :
TR
Published :
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
1.7mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
CDEP145
Inductance :
680nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
Current - Saturation :
30A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Weight :
3.799998g
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
23A
Number of Terminations :
3
Factory Lead Time :
16 Weeks
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD