CDEP145NP-0R5MC-140
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDEP145NP-0R5MC-140
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 560NH 23A 1.7 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Reference Standard :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
Series :
CDEP145
Packing Method :
TR
Current Rating :
23A
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
Weight :
3.799998g
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
Depth :
14.9mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Height :
6mm
Current - Saturation :
36A
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Published :
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Number of Terminations :
3
Test Frequency :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.7mOhm Max
Inductance :
560nH
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
23A
Package / Case :
Nonstandard
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD