CDEP12D38NP-7R7MC-120
Mfr.Part #
CDEP12D38NP-7R7MC-120
Description
FIXED IND 7.7UH 5.5A 21 MOHM SMD
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height :
4mm
Inductance :
7.7μH
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Depth :
12.9mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Surface Mount
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Current Rating :
5.5A
Series :
CDEP12D38
Current - Saturation :
4.8A
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
5.5A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Weight :
2.000002g
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD