CDEP105NP-7R2MC-88
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDEP105NP-7R2MC-88
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 7.2UH 6.2A 18 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
10.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
3
ECCN Code :
EAR99
Current - Saturation :
5.3A
Terminal Placement :
ON CIRCLE
Current Rating :
6.2A
DC Resistance (DCR) :
18mOhm Max
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Inductance :
7.2μH
Published :
Pbfree Code :
yes
Series :
CDEP105
Number of Functions :
1
HTS Code :
Height :
5.6mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shielding :
yes
Max DC Current :
5.3A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD