CDEP105NP-2R2MC-88
Mfr.Part #
CDEP105NP-2R2MC-88
Description
FIXED IND 2.2UH 11.2A 5.3MOHM SM
Inductance :
2.2μH
DC Resistance (DCR) :
5.3mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Published :
Terminal Placement :
ON CIRCLE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
9.6A
Series :
CDEP105
Tolerance :
±20%
Depth :
10.4mm
DC Current :
11.2A
Current Rating :
11.2A
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Height :
5.6mm
Weight :
1.500002g
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD