CDEP105NP-1R3MC-50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDEP105NP-1R3MC-50
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.3UH 11.2A 5.3MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
5.3mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
1.3μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Series :
CDEP105
Shielding :
yes
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Current Rating :
11.2A
Max DC Current :
16.8A
Depth :
10.4mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
5.6mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Number of Terminations :
3
DC Current :
11.2A
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Placement :
ON CIRCLE
Weight :
1.500002g
Case/Size Code :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Sumida Corporation CDEP105NP-1R3MC-50
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD