CDCH10D48/ANP-220KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDCH10D48/ANP-220KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.6A 88 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Test Frequency :
0.1MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
4
Series :
CDCH10D48/A
Inductance :
22μH
Max DC Current :
1.6A
Height :
5mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Pbfree Code :
yes
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
88mOhm Max
Operating Temperature (Max) :
125°C
Current Rating :
1.6A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
CDCH10D48/ANP-220KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD