CDB260W-1700-210-W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDB260W-1700-210-W
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRVR CC AC/DC 260W DIM
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Output :
160V~210V 114V~150V
Number of Outputs :
Feature :
OCP, OTP, SCP
Series :
CDB260 (260W)
Current - Output (Max) :
1.24A 1.7A
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Mounting Type :
Chassis Mount
Efficiency :
93%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
260W
Type :
Constant Current
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Dimming :
Analog
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
8.54Lx2.00W x 1.52 H 216.9mmx50.8mmx38.6mm