CD45-B2GA331K-NKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD45-B2GA331K-NKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 440VAC RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
22 Weeks
Applications :
Safety
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
B
Max Operating Temperature :
85°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Lead Free :
Lead Free
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±10%
Ratings :
X1, Y1
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
440VAC
Series :
CD
Published :
Capacitance :
330pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
CD45-B2GA331K-NKA
TDK Corporation CD45-B2GA331K-NKA
CD 330pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -25°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc