CD214L-T7.5CALF
Mfr.Part #
CD214L-T7.5CALF
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Terminal Position :
Dual
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Power Dissipation-Max :
5W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Polarity :
Bidirectional
SILICON
Configuration :
1
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Bidirectional Channels :
yes
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
7.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
232.6A
2
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW