CD-700-EAE-KBNN-32M7680000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD-700-EAE-KBNN-32M7680000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
16-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CD-700-EAE-KBNN-32M7680000
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Output 1 :
32.768MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency - Output 3 :
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.295 L x 0.200 W (7.49mm x 5.08mm)
Type :
VCXO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±75ppm
Current - Supply (Max) :
63mA
Package / Case :
16-SMD, No Lead
Height :
0.084 (2.13mm)
Frequency - Output 4 :
Frequency - Output 2 :
8.192MHz