CCR06CG103JPV
Mfr.Part #
CCR06CG103JPV
Description
CAP CER RADIAL
Capacitance :
10nF
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
5%
Depth :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5.08mm
Dielectric :
Through Hole
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CCR06CG103JPV
10nF Ceramic Capacitor 5% Radial