CCR05CG360FRV
Mfr.Part #
CCR05CG360FRV
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.29mm
Length :
4.83mm
Tolerance :
1%
Height :
4.83mm
Radiation Hardening :
Lead Pitch :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
36pF
Datasheets
CCR05CG360FRV
36pF Ceramic Capacitor 1% Radial