CCR05CG332GS
Mfr.Part #
CCR05CG332GS
Temperature Characteristics Code :
CG
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Thickness :
2.29mm
Published :
Lead Pitch :
5.08mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
2%
Radiation Hardening :
Packaging :
Bulk
Length :
4.83mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Width :
4.83mm
Height :
4.83mm
Capacitance :
3.3nF
Depth :
2.29mm
Reference Standard :
MIL-PRF-20
Datasheets
CCR05CG332GS
3.3nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
CCR05CG332GS Overview
CCR05CG332GS Features
with 30ppm/Cel ppm/°C being the highest temperature coefficient