CCR05CG102JMVTR1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CCR05CG102JMVTR1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.08mm
Package / Case :
Radial
Depth :
2.29mm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1nF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
CCR05CG102JMVTR1
1nF Ceramic Capacitor 5% Radial