CCO-983-100.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CCO-983-100.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ SNWV SMD
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Width :
9.144mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Operating Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Box
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Length :
14.1986mm
Mount :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Series :
CCO
Frequency Stability :
±25ppm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Current - Supply (Max) :
30mA
Output :
Sine Wave
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Max Operating Temperature :
70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
100MHz
Min Operating Temperature :
0°C
Height :
5.3086mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Supply Current :
30mA