CCLM1000 BK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CCLM1000 BK
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet
Download
Description
TRANSISTOR
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Current Regulation/Management
Mounting Type :
Surface Mount
Diameter :
0.630 (16.00mm)
Sensing Method :
R @ 25°C :
80 Ohms
Product Status :
Active
Function :
Current Regulator
Accuracy :
Lead Spacing :
0.295 (7.50mm)
Voltage - Input :
100V
Tolerance :
±20%
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
2.5 A
Current - Output :
1.32mA
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C (TJ)
Package / Case :
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Package :
Bulk
Supplier Device Package :
SOD-80
Series :
Datasheets
CCLM1000 BK
Current regulator - Series -65°C ~ 200°C (TJ)
CCLM1000 BK Overview
oltage regulator is packaged in such a way that DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 would understand.There is a Surface Mount mounted on this current regulator.As a rule of thumb, the operating temperature should not exceed -65°C ~ 200°C (TJ).Current regulator is possible to use a voltage input of 100V for the input.Taking into account the output current of 1.32mA, it is able to provide maximum design flexibility for the designer.An example of this type of FPGA is the - series.