CCHD-950-25-100.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CCHD-950-25-100.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Supply Current :
25mA
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
25mA
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Series :
CCHD-950
Height :
5.3086mm
Min Operating Temperature :
0°C
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of Pins :
4
Type :
XO (Standard)
Load Capacitance :
15pF
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
14.1986mm
Max Operating Temperature :
70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Width :
9.144mm