CC1812KKX7RABB473
Mfr.Part #
CC1812KKX7RABB473
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
X7R
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Weight :
26.988746mg
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Height :
1.25mm
Composition :
Ceramic
Tape and Reel (TR)
Thickness :
1.4478mm
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
CC1812KKX7RABB473
YAGEO CC1812KKX7RABB473
CC 0.047μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812KKX7RABB473 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
CC1812KKX7RABB473 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V