CC1812JKNPOBBN102
Mfr.Part #
CC1812JKNPOBBN102
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NPO 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CC1812JKNPOBBN102
YAGEO CC1812JKNPOBBN102
CC 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812JKNPOBBN102 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
CC1812JKNPOBBN102 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm