CC1812JKNPOABN472
Mfr.Part #
CC1812JKNPOABN472
Description
CAP CER 4700PF 200V C0G/NPO 1812
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Datasheets
CC1812JKNPOABN472
YAGEO CC1812JKNPOABN472
CC 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812JKNPOABN472 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
CC1812JKNPOABN472 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm