CC1812JKNPO0BN272
Mfr.Part #
CC1812JKNPO0BN272
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NPO 1812
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
2700pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CC1812JKNPO0BN272
YAGEO CC1812JKNPO0BN272
CC 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812JKNPO0BN272 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
CC1812JKNPO0BN272 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm