CC1812GKNPOEBN470
Mfr.Part #
CC1812GKNPOEBN470
Description
CAP CER 47PF 3KV C0G/NPO 1812
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
CC
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
CC1812GKNPOEBN470
YAGEO CC1812GKNPOEBN470
CC 47pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812GKNPOEBN470 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
CC1812GKNPOEBN470 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm