CC1812GKNPOEBN270
Mfr.Part #
CC1812GKNPOEBN270
Description
CAP CER 27PF 3KV C0G/NPO 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27pF
Datasheets
CC1812GKNPOEBN270
YAGEO CC1812GKNPOEBN270
CC 27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812GKNPOEBN270 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
CC1812GKNPOEBN270 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm