CC1812FKNPO0BN332
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC1812FKNPO0BN332
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NPO 1812
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
100V
Series :
CC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CC1812FKNPO0BN332
YAGEO CC1812FKNPO0BN332
CC 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CC1812FKNPO0BN332 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
CC1812FKNPO0BN332 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm