CC1808JKNPOEBN200
Mfr.Part #
CC1808JKNPOEBN200
Package / Case
1808 (4520 metric)
Description
CAP CER 20PF 3KV C0G/NPO 1808
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
20pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
CC1808JKNPOEBN200
CC 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm C0G NP0 ±5% 20pF