CC1210ZKY5V6BB106
Mfr.Part #
CC1210ZKY5V6BB106
Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210
Stock
135
In Stock :
135
GENERAL PURPOSE
Tan Delta :
0.125
Capacitance :
10μF
Tolerance :
-20% +80%
e3
HTS Code :
yes
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
Y5V F
Height :
1.5mm
Dielectric :
Y5V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.063 1.60mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Halogen Free :
Halogen Free
Reference Standard :
IEC60068-1
Datasheets
CC1210ZKY5V6BB106
YAGEO CC1210ZKY5V6BB106
CC 10μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)