CC1210MKX7R9BB475
Mfr.Part #
CC1210MKX7R9BB475
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Tolerance :
±20%
Series :
CC
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Width :
2.5mm
Height :
2.5mm
Capacitance :
4.7μF
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
CC1210MKX7R9BB475
YAGEO CC1210MKX7R9BB475
CC 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)