CC1210KKX7R9BB823
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC1210KKX7R9BB823
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1210
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.082µF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
CC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Datasheets
CC1210KKX7R9BB823
YAGEO CC1210KKX7R9BB823
CC 0.082μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)