CC1210JKNPODBN330
Mfr.Part #
CC1210JKNPODBN330
Description
CAP CER 33PF 2KV C0G/NPO 1210
Capacitance :
33pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CC1210JKNPODBN330
YAGEO CC1210JKNPODBN330
CC 33pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
CC1210JKNPODBN330 Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
CC1210JKNPODBN330 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm