CC1210JKNPODBN151
Mfr.Part #
CC1210JKNPODBN151
Description
CAP CER 150PF 2KV C0G/NPO 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CC
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
150pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Datasheets
CC1210JKNPODBN151
YAGEO CC1210JKNPODBN151
CC 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
CC1210JKNPODBN151 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
CC1210JKNPODBN151 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm