CC1210GKNPOABN182
Mfr.Part #
CC1210GKNPOABN182
Description
CAP CER 1800PF 200V C0G/NPO 1210
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
CC1210GKNPOABN182
YAGEO CC1210GKNPOABN182
CC 1800pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
CC1210GKNPOABN182 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
CC1210GKNPOABN182 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm