CC1206KRX7RYBB392
Mfr.Part #
CC1206KRX7RYBB392
Description
CAP CER 3900PF 250V X7R 1206
Stock
1
In Stock :
1
Case Code (Metric) :
3216
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Ceramic
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
2010
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3900pF
Datasheets
CC1206KRX7RYBB392
YAGEO CC1206KRX7RYBB392
CC 3900pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)