CC1206KRNPO9BN471
Mfr.Part #
CC1206KRNPO9BN471
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NPO 1206
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CC1206KRNPO9BN471
YAGEO CC1206KRNPO9BN471
CC 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)