CC1206KKX7RZBB333
Mfr.Part #
CC1206KKX7RZBB333
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
CC1206KKX7RZBB333
YAGEO CC1206KKX7RZBB333
CC 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)