CC1206KKX7RZBB183
Mfr.Part #
CC1206KKX7RZBB183
Description
CAP CER 18NF 630V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Packaging :
Cut Tape
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
0.018 uF
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
Height :
1.45 mm
Lead Spacing :
Product Status :
Active
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
10 %
Series :
CC HV
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
CC1206KKX7RZBB183
YAGEO CC1206KKX7RZBB183
CC HV 0.018 uF 630V Ceramic Capacitor 10 % X7R 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)