CC1206KKX7RCBB122
Mfr.Part #
CC1206KKX7RCBB122
Description
CAP CER 1200PF 1KV X7R 1206
Stock
100
In Stock :
100
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1200pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2017
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
CC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CC1206KKX7RCBB122
YAGEO CC1206KKX7RCBB122
CC 1200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)