CC1206KKX7RABB273
Mfr.Part #
CC1206KKX7RABB273
Description
CAP CER 0.027UF 200V X7R 1206
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.027μF
Pbfree Code :
yes
Series :
CC
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
1.4478mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CC1206KKX7RABB273
YAGEO CC1206KKX7RABB273
CC 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)