CC1206KKX5R8BB475
Mfr.Part #
CC1206KKX5R8BB475
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Lead Free :
Lead Free
Weight :
16.187578mg
Material :
Ceramic
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.6mm
Thickness :
1.8034mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Halogen Free :
Halogen Free
Radiation Hardening :
No
Height :
1.45mm