CC1206KFX7R8BB334
Mfr.Part #
CC1206KFX7R8BB334
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Width :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
CC
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Halogen Free :
Halogen Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.45mm
Voltage :
25V
Case Code (Imperial) :
Weight :
16.187578mg
Number of Terminations :
2
Capacitance :
0.33μF
Multilayer :
Datasheets
CC1206KFX7R8BB334
Introducing Ceramic Capacitors YAGEO CC1206KFX7R8BB334 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:25V, Number of Terminations:2, CC1206KFX7R8BB334 pinout, CC1206KFX7R8BB334 datasheet PDF, CC1206KFX7R8BB334 amp .Beyond Ceramic Capacitors YAGEO CC1206KFX7R8BB334 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
YAGEO CC1206KFX7R8BB334
CC 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)