CC1206JRNPOBBN821
Mfr.Part #
CC1206JRNPOBBN821
Description
CAP CER 820PF 500V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Thickness :
939.8μm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Composition :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Weight :
16.187578mg
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CC1206JRNPOBBN821
YAGEO CC1206JRNPOBBN821
CC 820pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)