CC1206JPNPOBBN271
Mfr.Part #
CC1206JPNPOBBN271
Description
CAP CER 270PF 500V C0G/NPO 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CC1206JPNPOBBN271
YAGEO CC1206JPNPOBBN271
CC 270pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)