CC1206JPNPOBBN150
Mfr.Part #
CC1206JPNPOBBN150
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CC1206JPNPOBBN150
YAGEO CC1206JPNPOBBN150
CC 15pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)