CC1206JKNPOEBN100
Mfr.Part #
CC1206JKNPOEBN100
Description
CAP CER 10PF 3000V NPO 1206
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Tolerance :
5 %
Dielectric :
C0G (NP0)
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
10 pF
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Product :
General Type MLCCs
Product Status :
Active
Lead Spacing :
GENERAL PURPOSE
Ratings :
Series :
CC HV
Height :
1.45 mm
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Style :
Packaging :
Cut Tape
Datasheets
CC1206JKNPOEBN100
YAGEO CC1206JKNPOEBN100
CC HV 10 pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor 5 % C0G, NP0 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)