CC1206JKNPODBN220
Mfr.Part #
CC1206JKNPODBN220
Description
CAP CER 22PF 2KV C0G/NPO 1206
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22pF
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
2kV
GENERAL PURPOSE
Height :
1mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Composition :
Ceramic
Feature :
High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness :
1.4478mm
Datasheets
CC1206JKNPODBN220
YAGEO CC1206JKNPODBN220
CC 22pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)