CC1206JKNPOCBN681
Mfr.Part #
CC1206JKNPOCBN681
Description
CAP CER 680PF 1KV C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Thickness :
1.4478mm
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Series :
CC
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Ceramic
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CC1206JKNPOCBN681
YAGEO CC1206JKNPOCBN681
CC 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)