CC1206JKNPOCBN270
Mfr.Part #
CC1206JKNPOCBN270
Description
CAP CER 27PF 1KV C0G/NPO 1206
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.4478mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
C0G NP0
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Voltage
Tape and Reel (TR)
Published :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
27pF
Datasheets
CC1206JKNPOCBN270
YAGEO CC1206JKNPOCBN270
CC 27pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)