CC1206JKNPOCBN200
Mfr.Part #
CC1206JKNPOCBN200
Description
CAP CER 20PF 1KV C0G/NPO 1206
CC
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
20pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CC1206JKNPOCBN200
YAGEO CC1206JKNPOCBN200
CC 20pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)