CC1206GRNPOABN471
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC1206GRNPOABN471
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NPO 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
CC
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CC1206GRNPOABN471
YAGEO CC1206GRNPOABN471
CC 470pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)