CC1206GRNPO9BN272
Mfr.Part #
CC1206GRNPO9BN272
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Halogen Free :
Halogen Free
Tolerance :
2%
HTS Code :
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Depth :
1.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Capacitance :
2.7nF